Nejpřehlednější srovnání půjček a hypoték

Benefi.cz – levněji než v bance? Spíše klasická lichva…

|

Úrok levněji než v bance, již od 6% p. a., nemáme tisíce poboček, a proto šetříte. Jen krátký výčet výhod a důvodů, proč by měl člověk ušetřit při vzetí půjčky přes benefi.cz..


obrazky/Peer-to-peer-communities.jpg

Úrok levněji než v bance, již od 6% p. a., nemáme tisíce poboček, a proto šetříte. Jen krátký výčet výhod a důvodů, proč by měl člověk ušetřit při vzetí půjčky přes benefi.cz..

Podívali jsme se tedy na konkrétní podmínky vzetí úvěru, poplatky, sankce a co je nejdůležitější, úrokové sazby schválené za posledních 14 dní na webu benefi.cz

Prověřování bonity

V této části asi není co vytknout, alespoň podle tvrzení zveřejněných na webu. Pokud si člověk zažádá o úvěr, je prověřen v registrech (opožděné platby, exekuce, insolvence) a je ověřen jeho příjem. O to více jsou pak zarážející úrokové sazby, které byly jednotlivým žadatelům přiděleny.

Poplatky a sankce

Za žádost o úvěr se neplatí žádná částka, jediným poplatkem je poplatek za poskytnutí úvěru. Ten se pohybuje mezi 3 % - 9 % z celkové dlužné částky tzn. z půjčené částky + úroků. (pozn. Konkurenční poskytovatel P2P půjček Zonky.cz účtuje jednotný poplatek 2% pouze z půjčené částky).

Dalším nepříjemným překvapením je velmi rychlý proces zesplatnění úvěru. Pokud budete s jednou splátkou v prodlení déle než 60 dní, den následující je úvěr zesplatněn. K tomu jako přídavek sankční poplatek ve výši 25% z dlužné částky. Rychlost zesplatnění a výše sankce je typická pro lichvářské společnosti. Podtrhuje to i fakt způsobu vypořádání se s umořením dluhu po splatnosti. Nejprve se započte náhrada paušálních nákladů za odeslané upomínky (300 kč za každou upomínku), poté účelně vynaložené náklady spojené s vymáháním, poté smluvní pokuty, poté smluvní úrok z prodlení (0,1% denně z dlužné částky), poté úrokový výnos a jako poslední teprve jistina půjčky. Můžete tedy roky hradit pouze nabalené příslušenství, aniž by se jakkoliv snížila jistina úvěru.

Úrokové sazby, do 6 % p.a. daleko…

Pokud se podíváme na financované žádosti za posledních 14 dní, které jsou vystaveny přímo na portálu (sami se můžete podívat https://www.benefi.cz/aukce/), poskytnuté úrokové sazby se pohybují mezi 20 % - 50 %, což je od avizovaných 6% p.a. na míle vzdáleno.

\"půjčky

Zdroj obrázku: benefi.cz

Závěrem

Tento P2P portál lze jednoznačně nedoporučit, vysoké úroky a poplatky, obří sankce, bleskurychlé zesplatnění. Pro dlužníka cesta do dluhové pasti, pro investora možná rychlý výdělek, ale co morální kredit?

Objektivni.cz

 

Kam dál?

Soud dal ránu byznysu s dluhy

Soud dal ránu byznysu s dluhy
Špatná zpráva pro úvěrové firmy, dobrá pro jejich klienty. Krajský soud v Praze na konci srpna rozhodl zastavit exekuci klientky firmy Profi Credit jako protiprávní. Důvodem je, že rozhodce, který dal pokyn k exekuci, byl na úvěrové společnosti ekonomicky