Nejpřehlednější srovnání půjček a hypoték

Co je to Bitcoin, jak funguje a jak tuto kryptoměnu získat?

| |

Kdo ještě neslyšel o kryptoměne, ten by to měl ihned napravit. Jelikož tzv. Bitcoin jsou nynějším módním trendem. Jedni v nich mohou vidět cestu ke zbohatnutí, i přesto, že jejich hodnota se mění jako chameleon, druzí zase nezávislost na státních zásazích


/default/0001/01/df1fa1528b6aefdea4cca83f1ae3633ce6fca786.jpeg

 

Bitcoiny nejsou hmatatelné, a proto se jich spousta lidí bojí, ale kde se berou?

Především si uděláme pořádek v pojmech. Bitcoiny se nikde neberou, ale těží se. A těm co je těží se říká mineři, nebo také těžaři. Vznikají tak, že počítače svým výpočetním výkonem řeší komplikované matematické rovnice - a když je úspěšně vyřeší, obdrží majitel počítače odměnu = Bitcoiny.

Ale pozor, je jich pouze omezené množství. Celkem jich má být vytvořeno 21 miliónů a aktuálně je jich v oběhu téměř 17 miliónů.

A ne, bohužel hmatatelné nejsou, ale podobně je to tak přeci i s dnešními státními penězi, které už několik desítek let nejsou kryté žádným hmatatelným zlatem. I tak lidé ale státním penězům věří a používají je.

Těžení na notebooku? Dnes už ne.

Bohužel těžit bitcoin šlo na notebooku pouze dva nebo tři roky po jeho vzniku. Od roku 2011 se přešlo z těžení na hlavním procesoru počítačů na těžení na grafických kartách. Ale dnes se vyplatí těžit pouze na těch nejnovějších. Ale cena takových zařízení se pohybuje okolo jednoho tisíce dolarů.

A jak si bitcoin koupit?

Ještě předtím, než si nějaký koupíte, musíte mít bitcoinovou peněženku. Pro menší částky postačí mobilní peněženka, která je zdarma - například Mycelium pro Android a iOS - a která při nainstalování zobrazí vaši bitcoinovou adresu.

Ale musíte si vybrat jakou cestu k nákupu bitcoinů zvolíte. Existují také totiž tzv. bitcoinmaty. Jejich umístění najdete na mapě: https://coinatmradar.com/country/57/bitcoin-atm-czech-republic.

 

Přejeme vám tedy mnoho úspěchů při těžení.

Kam dál?