Nejpřehlednější srovnání půjček a hypoték

Nejnižší splátka na trhu od Monety. Jen další marketingový klam

|
Ohodnotit |
Hodnocení:

Sezóna půjček začíná gradovat a s ní i kreativita marketingových a produktových oddělení. Raiffeisen Bank přichází s bonusem za uzavření půjčky, Poštovní Spořitelna pak s nejdostup


obrazky/Fotolia_85515244_S.jpg

Sezóna půjček začíná gradovat a s ní i kreativita marketingových a produktových oddělení. Raiffeisen Bank přichází s bonusem za uzavření půjčky, Poštovní Spořitelna pak s nejdostupnější půjčkou. Moneta nezůstává pozadu a nasazuje nejnižší splátku na trhu. Slovo nejnižší evokuje do jisté míry výhodnost, jde ale jen o pocit, nabídka je značně nevýhodná.

Hraní si s délkou splatnosti

Nejnižší splátky na bankovním trhu je v případě Monety dosaženo extrémním natáhnutím doby splatnosti na 10 let, což je doba splatnosti, za kterou by se nemusela stydět ani hypotéka (u hypotéky ale pochopitelně s daleko výhodnějším úrokem). Pokud tedy použijeme srovnávací tabulku, která je zveřejněna přímo na stránkách Moneta Bank, opravdu se měsíční splátka v rámci bankovního trhu dostává na nejnižší částku, tedy skoro.. ( o tom o něco později)

\"\"
Srovnání splátek zveřejněné na stránkách Moneta Bank

Astronomické přeplatky

Stejnou tabulku nyní použijeme pro výpočet celkově splatné částky, tzn. vyčíslením celkového přeplatku u srovnávaných variant. Zelenější odstíny značí menší celkově splatnou sumu a tím i menší přeplatek, červenější odstíny pak opak, tzn. vyšší splatnou sumu a tím i vyšší přeplatek. Výsledné rozdíly jsou propastné, relativně nízká splátka u Monety je draze vykoupena celkově splatnou sumou. Největší rozdíl lze pak najít u půjčky 300 000 Kč, kde celkově splatná suma u Monety činí 486 000 Kč, oproti Unicredit Bank s 365 148 Kč. Rozdíl tedy činí plných 120 852 Kč v neprospěch Monety.

\"tabulka
Přepočtená celkově splatná suma vycházející ze srovnání Moneta Bank
TIP
Jaké parametry je u půjček důležité sledovat?
  • Celkově splatná suma = částka, kterou celkem zaplatíte (měsíční splátka x počet měsíců)
  • RPSN (roční procentní sazba nákladů) = % vyjádření nákladu na úvěr včetně různých poplatků spojených s úvěrem 
  • Poplatky spojené s předčasným splacením úvěru, sankční poplatky

Opravdu nejnižší splátka?

Příslib nejnižší splátky na trhu má také svůj zádrhel. Hlavní sdělení navozuje pocit, že se na finančním trhu nelze dostat se splátkou níže. Opak je ale pravdou, pokud se podíváme na značkové nebankovní domy, nižší splátku nebude problém najít. Upřesnění, že jde o srovnání bankovních nabídek, lze najít až v textaci na samotné stránce Monety, což může vést k snadnému přehlédnutí. A aby byl guláš kompletní, i v bankovncíh řadách lze najít levnější splátku. Není ale potřeba hledat u konkurence, nýbrž u samotné Monety. U stejné doby splatnosti vyjde u vyšších částek levněji Expres Půjčka, celkově splatná suma je ale oproti ostatním bankovním domům stále vysoká a jednoduše se nevyplatí. 

\"\"
Srovnání splátek Expres Půjčky Plus a Expres Půjčky u splatnosti 120 měsíců

Závěrem..

Při sjednávání úvěrového produktu buďte maximálně obezřetní, zejména reklamní taháky mají sve \"ale\", které je potřeba dobře zvážit a nejlépe porovnat s konkurencí, jen tak lze předejít nemilému překvapení.

Tým objektivni.cz

Kam dál?

Soud dal ránu byznysu s dluhy

Soud dal ránu byznysu s dluhy
Špatná zpráva pro úvěrové firmy, dobrá pro jejich klienty. Krajský soud v Praze na konci srpna rozhodl zastavit exekuci klientky firmy Profi Credit jako protiprávní. Důvodem je, že rozhodce, který dal pokyn k exekuci, byl na úvěrové společnosti ekonomicky