Nejpřehlednější srovnání půjček a hypoték

Rozumný úrok i pro živnostníky? Zkusili jsme Zonky.cz. Výsledek překvapí

|

Skloubit živnost se vzetím úvěru či jeho refinancováním může být poměrně potíž, v případě nízkého daňového základu pak doslova nemožná mise, alespoň pro banky. Nedávno nás oslov


obrazky/zonky-(1).png

Skloubit živnost se vzetím úvěru či jeho refinancováním může být poměrně potíž, v případě nízkého daňového základu pak doslova nemožná mise, alespoň pro banky.

Nedávno nás oslovil pan Pavel H. s prosbou o pomoc při refinancování úvěru ve výši 300 000 Kč. Ve své domovské bance sice s žádostí uspěl, ale nabízený úrok 16,9% byl daleko za jeho očekáváním. Pan Pavel, jako dalších 900 tisíc obyvatel ČR, má příjem ze živnosti, což je pro banky oříšek, který často končí zamítnutím žádosti nebo vyšším úrokem z důvodu rizikové přirážky.

Pouť za lepším úrokem

S panem Pavlem jsme probraly veškeré možné varianty a nakonec jsme se domluvily na vyzkoušení refinancování úvěru přes Zonky.cz. K tomuto rozhodnutí nás vedl fakt, že zonky při posuzování žádosti bere v potaz skutečný tok financí na bankovním účtu, nikoliv daňové přiznání jako takové. Podáváme tedy žádost a za dva dny dostáváme nabídku, která předčila i naše očekávání – 4,99% p.a. Nabídku pan Pavel nabídku samozřejmě akceptoval a celá pouť za lepším úrokem pokročila do další fáze – zonkyho tržiště.

Na tržišti živo, složení se na úvěr ale zabere čas

Než se žádost dostane na tržiště (místo, kde se investoři skládají na úvěr), je potřeba napsat krátkou sumarizaci pro investory, aby se mohli lépe zorientovat a správně vyhodnotit svůj případný vklad. Aukce trvá maximálně sedm dní, během této doby je možné investovat a pokládat případné dotazy. Během dvou dnů se nám podařilo získat přes 40 investorů a pokrýt 30% celé požadované částky. Třetí a čtvrtý den aktivita malinko opadává, vše se ale nakonec dohání poslední den aukce, výsledný stav – 137 investorů, 100% profinancováno.

Ušetřeno přes 150 000 Kč, díky objektivni.cz

Částka, kterou pan Pavel ušetřil je impozantní, tabulka níže mluví za vše.

Parametry úvěru

Nabídka domovské banky

Zonky.cz

Výše úvěru

300 000 Kč

300 000 Kč

Délka splácení

84 měsíců

84 měsíců

Úroková sazba

16,9% p.a.

4,99% p.a.

Měsíční splátka

6 113 Kč

4 239 Kč

Navýšení úvěru

213 492 Kč

56 076 Kč

Úspora díky objektivni.cz

157 416 Kč

 

 

 

Tým objektivni.cz

 

Kam dál?

Soud dal ránu byznysu s dluhy

Soud dal ránu byznysu s dluhy
Špatná zpráva pro úvěrové firmy, dobrá pro jejich klienty. Krajský soud v Praze na konci srpna rozhodl zastavit exekuci klientky firmy Profi Credit jako protiprávní. Důvodem je, že rozhodce, který dal pokyn k exekuci, byl na úvěrové společnosti ekonomicky