Nejpřehlednější srovnání půjček a hypoték

Vyzkoušeli jsme online půjčku od České Spořitelny

|

První půjčka, kterou vyřídíte celou z domova. Tímto sloganem se chlubí Česká spořitelna na svém webu a láká k vyplnění žádosti o úvěr heslem „buďte první“. Jako fanoušek digitálníc


obrazky/csas.jpg

První půjčka, kterou vyřídíte celou z domova. Tímto sloganem se chlubí Česká spořitelna na svém webu a láká k vyplnění žádosti o úvěr heslem „buďte první“. Jako fanoušek digitálních médií a pokroku mi netrvalo dlouho rozhodnout se celý proces vyřízení půjčky vyzkoušet. Plný očekávání tedy horlivě klikám na tlačítko „buďte první“.

Svižný začátek

První kroky na formuláři zvládám rychle a bravurně, vyplnění jména a příjmení, pár základních údajů o mé osobě, telefonní kontakt s ověřovací smskou a poté i emailová adresa taktéž ověřená kontrolním emailem. První část formuláře zvládám do 2 minut, bezva.

\"\"

\"\"

Ověření telefonního čísla a emailu

Druhá část formuláře vypadá robustněji, nicméně po příjemném a svižném začátku se do ní pouštím se stejnou vervou. Postupně vyplňuji příjmy, zaměstnání, výdaje, rodinný stav, bydlení, vzdělání a bankovní účet (pozn. Vyplacení peněz je možné na účet ČS,ČSOB,RB,KB Moneta Money bank). Během 3 minut mám za sebou i druhou část formuláře.

První zádrhel

Třetí část formuláře vyžaduje nahrání dokladu totožnosti buďto z PC nebo pomocí mobilního telefonu. Volím variantu mobilního telefonu a čekám, co se bude dít. Smskou obratem dorazí odkaz na web, kódem potvrzuji vstup na formulář, fotím, nahrávám, zasílám a…. nepovedlo se. Fotku se nepodařilo odeslat pro nedostatek paměti v telefonu. Proces tedy opakuji s jiným, kapacitně vybavenějším telefonem, výsledek je ale k mému překvapení stejný. Přecházím tedy na záložní variantu, fotky dokladu totožnosti nahrávám do PC a poté nahrávám do formuláře. Po chvilce na mne vysvitne červený obdélník s informací, že se nepodařilo přečíst informace na dokladu totožnosti. Kontroluji kvalitu snímku, vše je ostré, čitelné. Zkouším tedy nahrát dokumenty ještě jednou, červený obdélník ale hraje prim. Žádost o úvěr přerušuji s tím, že se k ní vrátím později, dostávám se k ní až druhý den ráno.

 

\"\"

\"\"

Neúspěšné nahrání dokumentů

Dokončení rozpracované žádosti? Zádrhel číslo 2…

Druhý den tedy mířím na stránku www.pujckabezdokladu.cz, klikám na tlačítko „dokončit rozpracovanou žádost“ a jsem vyzván k zadání mého telefonního čísla. Vyplněno, ve formuláři září zelená fajfka na důkaz správně vyplněného formátu, klikám na „ověřit“ ale ouha, vyskakuje červený křížek s komentářem „chybička se vloudila“. Několikrát proces opakuji se stejným výsledkem.

 

Nenechám se odradit a zkouším projít celý proces znovu. Během pár minut se dostávám k obávanému nahrání dokumentů, vkládám soubory a opět jsem neúspěšný. Po třetím neúspěšném pokusu mě zastavuje systém a definitivně mi odpírá možnost dokončit žádost online.

\"\"

Neúspěšná žádost o půjčku

 

Pomoc přichází z callcentra

Z letargie mě dostává zvonící telefon a příjemná operátorka callcentra České Spořitelny, která volá téměř okamžitě po mém internetovém selhání. Dozvídám se, že je dobré fotit dokumenty na tmavém pozadí bez blesku, takto by měla čtečka bez problémů identifikovat veškeré údaje. S poděkováním se loučím a chystám se na další pokus o online půjčku.

Šťastný konec nebo ne?

Pro nafocení dokladu totožnosti vybírám tmavý podklad, blesk je vypnutý, zaostřuji a pořizuji dvě zdařilé fotografie občanky. Znovu vyplňuji údaje ve formuláři, procházím validacemi a nahrávám dokumenty k ověření. Během chvilky se opět dozvídám, že údaje nebylo možno načíst.. Ještě jednou kontroluji fotografie, které jsou lidským okem bezvadně čitelné, nicméně čtečka je stále proti a opět ukončuje mou pouť předčasně. V hlavě se mi honí myšlenky, v čem je zakopaný pes, proč není možné údaje z OP  vyplnit alternativní cestou, například do kolonek, které by se pro tento případ objevili v samotné žádosti. S těmito úvahami ukončuji své snažení projít online procesem o půjčku. I přes můj neúspěch je potřeba Českou Spořitelnu pochválit za krok správným směrem, pokud se podaří vyladit online žádost k dokonalosti, máme zde rázem velmi jednoduchou a rychlou možnost financovat své potřeby bez nutnosti navštívit banku, a to je jen dobře.

Hodnocení online půjčky od České Spořitelny

+ jednoduchý formulář

+ intuitivní vyplnění

+ rychlé vyplacení peněz

 

- problematické nahrávání dokumentů

 

 

Kam dál?

Soud dal ránu byznysu s dluhy

Soud dal ránu byznysu s dluhy
Špatná zpráva pro úvěrové firmy, dobrá pro jejich klienty. Krajský soud v Praze na konci srpna rozhodl zastavit exekuci klientky firmy Profi Credit jako protiprávní. Důvodem je, že rozhodce, který dal pokyn k exekuci, byl na úvěrové společnosti ekonomicky